KONFERENCJA
"Polski rynek gazu - kierunki rozwoju i liberalizacji"
Zakopane, 22-23 stycznia 2016 r.

Izba Gospodarcza Gazownictwa tradycyjnie zorganizowała w Zakopanem (Hotel Litwor) w dniach 22 - 23 stycznia 2016 roku sympozjum gazownicze
pt. „Polski rynek gazu – kierunki rozwoju i liberalizacji”.
W trakcie Sympozjum poruszone zostały m.in. następujące kwestie:
- Europejski i polski rynek gazu – analiza makro
- Szanse i bariery liberalizacji rynku gazu
- Rozwój systemu przesyłowego w Polsce w perspektywie 2025 roku
- Konkurencyjny rynek – szanse i zagrożenia dla odbiorców
- Podstawowe rekomendacje sektora gazowego do PEP-2050
W trakcie Sympozjum przeprowadzony został panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli operatorów i firm obrotu gazem, w trakcie którego omówione zostały najważniejsze problemy uczestników polskiego rynku gazu.
Mamy nadzieję, iż dzięki wspólnemu wsparciu i zaangażowaniu, Sympozjum pozostanie ważnym miejscem wymiany opinii i doświadczeń w kwestiach dot. dalszego funkcjonowaniem i rozwoju polskiego rynku gazu.
Sponsor Sympozjum:

Partnerzy Sympozjum:
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG SA) jest spółką giełdową obecną w indeksie największych polskich firm (WIG 20), zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także importem, magazynowaniem, sprzedażą i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. Spółka sprzedaje gaz ziemny odbiorcom przemysłowym oraz ponad 6 milionom klientów indywidualnych. PGNiG SA posiada akcje/udziały w 39 spółkach, w tym w podmiotach świadczących specjalistyczne usługi geofizyczne i wiertniczo - serwisowe, wysoko cenione na rynkach międzynarodowych. PGNiG SA posiada oddziały i przedstawicielstwa w Rosji, Belgii, Pakistanie, Egipcie, na Białorusi i Ukrainie. PGNiG SA jest również właścicielem spółki PGNiGUpstream International AS, która zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym i Morzu Norweskim, spółki POGC - Libya BV, poszukującej złóż węglowodorów w basenie Murzuq na terenie Libii, oraz PGNiGSales&Trading GmbH w Monachium zajmującej się handlem gazem, a także PGNiG Finance AB w Sztokholmie, którą wykorzystano do emisji euroobligacji na rynku europejskim. PGNiG SA za pośrednictwem spółki zależnej PGNiG TERMIKA SA od 2012 roku prowadzi również działalność związaną z produkcją ciepła i energii elektrycznej.
Polskie LNG SA
Zadaniem spółki Polskie LNG S.A. jest budowa i eksploatacja terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu, który stanowi podstawę gazoportu. Powstanie terminalu LNG pozwoli na odbieranie gazu ziemnego - drogą morską - praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, przez co przyczyni się do zwiększenia energetycznego bezpieczeństwa kraju.